Brązowo-krwiste upławy

Od czasu ostatniego stosunku codziennie miewam brązowo-krwiste upławy. Mają nieprzyjemny zapach i występują w sporych ilościach.. Czym może być to spowodowane i jak sobie z tym poradzić ? Czy jest to wina antykoncepcji czy może jakiś stan zapalny ?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Brązowe upławy są objawem delikatnego krwawienia z macicy. Przyczyn tej dolegliwości jest wiele, od zaburzeń hormonalnych (zespól policystycznych jajników, niewydolność ciałka żółtego), przez nadżerkę, zapalenie narządów rodnych po uraz mechaniczny w trakcie stosunku.

Jeżeli plamienia nie ustąpią w trakcie kilku najbliższych dni, albo powrócą w trakcie następnego cyklu sugerowałam udać się do ginekologa w celu diagnostyki krwawień między miesiączkowych.

Pozdrawiam.