Brązowy śluz. Co może oznaczać?

Cześć!
Od paru dni na moich majtkach pojawia się brązowa wydzielina z pochwy i to trwa już jakieś 4-5 dni. Okres powinnam mieć na początku miesiąca, ok. 3-4, więc na okres to za wcześnie.
Muszę dodać, że uprawiałam stosunek z moim partnerem bez zabezpieczenia, lecz nie spuścił mi się do pochwy, piersi mnie nie bolą, brzuch też, dodam jeszcze, że po stosunku jakiś dzień potem zaczęła się wydzielina i trwa ona nadal.
Co to może oznaczać? Boję się.
Proszę o szybką odpowiedź

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli brązowy śluz pojawia się po okresie płodnym, w drugiej fazie cyklu, to może być oznaką zaburzeń hormonalnych, takich jak hiperprolaktynemia lub niewydolność ciałka żółtego.
Ewentualna nieregularność cykli uprawdopodabnia zaburzenia. Jeżeli problem będzie się powtarzał w kolejnych cyklach, radzę Pani udać się na wizytę do ginekologa, który zbada Panią, aby wykluczyć zmiany w narządzie rodnym (np. nadżerka szyjki macicy, która także może wywoływać plamienia/krwawienia) i skieruje Panią na odpowiednie badania hormonalne.
Pozdrawiam serdecznie!