Brązowy śluz - czy konieczna jest wizyta u lekarza?

Kilka dni temu zauważyłam na majtkach jakiś brązowy śluz, jest on bez wonny, nie występuje przy nim pieczenie, ani swędzenie. Cały czas się utrzymuje. Miesiączki mam regularne. Ostatnio miałam dużo stresu i uprawiałam petting ze swoim chłopakiem. Czy powinnam się zgłosić do ginekologa?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Nie podała Pani ile dni trwają cykle i w którym obecnie jest Pani dniu cyklu. Te informacje są bardzo ważne. Ponieważ plamienia przed miesiączką mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi lub endometriozą. Plamienie w połowie cyklu mogą być związane z owulacją. Wówczas nie ma powodów do niepokoju.  Natomiast plamienia po miesiączce mogą być związane ze stanem zapalnym dróg rodnych, polipami, torbielami jajnika.
Plamienia mogą być również związane z implantacją.
Dlatego po około 2 tygodniach od stosunku proponuję wykonanie testu ciążowego.
Jeżeli plamienia będą się nasilały lub pojawią się w kolejnych cyklach wskazań będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam