Brązowy śluz, długie miesiączki - co się ze mną dzieje?

Witam, mam 15 lat. Niepokoi mnie fakt, że moje miesiączki trwają ok. 2 tyg. (ostatnia trwała 13 dni). Mam także problem ze śluzem, który jest innego koloru niż powinien oraz wydaje mi się że jest go troszkę więcej niż powinno. Boję się że coś mi dolega.
Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Nieregularne cykle bardzo często występują w wieku nastoletnim. Dzieje się tak najczęściej z powodu zaburzeń hormonalnych, które współistnieją przy procesach zachodzących w czasie dojrzewania.
Występowanie prawie dwutygodniowych krwawień nie jest korzystne dla organizmu, gdyż wiąże się między innymi z dużą utratą krwi.
Aby ustalić przyczynę dolegliwości należy skorzystać z porady specjalisty ginekologa.