Brązowy śluz o nieprzyjemnym zapachu. Czy może być spowodowany torbielką?

Witam. Nazywam się Iza i mam 17 lat. Pierwszą miesiączkę dostałam w wieku 13 lat i nigdy nie była ona regularna. W czasie wizyty u lekarza stwierdzono u mnie na prawym jajniku torbielkę 4 cm. Pani doktor powiedziała że nie trzeba tego leczyć tylko obserwować. Mój problem polega na tym że przed miesiączką czuje ból z prawej strony a zaraz po okresie występuje brązowy śluz o nieprzyjemnym zapachu. Bardzo proszę o opinie:)

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zmiany organiczne w obrębie jajnika mogą powodować krwawienia lub upławy. Jednakże jest wiele przyczyn takich dolegliwości.

Podczas następnej wizyty u ginekologa należy opisać dolegliwości.

Redakcja abcZdrowie.pl