Brązowy śluz przed krwawieniem

Od wczoraj występuje u mnie brązowy śluz, początkowo w małych ilościach, bardziej kremowy jednak z czasem stał się ciemniejszy, brązowy i jest jego więcej. Krwawienia spodziewam się w poniedziałek, od 5/6 miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne Y**** i podobny śluz występował dzień przed krwawieniem lub w dniu krwawienia.
Czy stres ma na to jakiś wpływ (jestem tegoroczną maturzystką, więc jest jego sporo)? Czy jest możliwość ciąży? Tabletki zażywam regularnie, ostatnią przyjęłam wczoraj o 16.
Proszę o szybką odpowiedź.

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Stres może wywoływać nasilenie plamienia. Mała natomiast jest szansa, że krwawienie związane jest z ciążą (zawsze może Pani wykonać test ciążowy). Jeśli sytuacja będzie się powtarzać przy przyjmowaniu kolejnych opakowań, konieczna może być zmiana preparatu na inny lub odstawienie tabletek.
Pozdrawiam serdecznie!