Brązowy śluz z krwią - co może być przyczyną?

WItam. Mam mały problem 14.07.10 wyjechałam nad morze gdzie 15.07 dostałam miesiaczki - trwała ona 8 dni, a zazwyczaj trwa 4-5 dni. Zaniepokoiło mnie to, ale pomyślałam, że to zmiana klimatyczna. 5 dni po zakończeniu miesiączki pojawił się brązowy śluz z krwią - jest on nieregularny.

Mam 15 lat, nie współżyłam nigdy i nie brałam tabletek anty. Wróciłam juz na Ślask i te obiawy nadal występują - nie mam pojęcia od czego to może być zależne, bo pierwszy raz to wystąpiło. Proszę o informacje na ten temat :) Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Powinnaś się udać do ginekologa jeżeli objawy nie ustąpiły lub jeżeli się powtórzą w jednym z kolejnych cykli. Powodem krwawienia mogą być zaburzenia hormonalne, nadżerka czy torbiel jajnika. Możliwe, że był to jednorazowy epizod związany z wakacyjną zmianą klimatu. Proszę się nie denerwować.

Pozdrawiam serdecznie!