Brodawczak: czy wskazane jest cesarskie cięcie?

Witam. Jestem w 31tc, mam 29 lat. Kilka lat temu stwierdzono u mnie wirusa HPV, który spowodował dysplazję. Miałam czyszczoną szyjkę i spokój przez około 3 lata (cytologia kilka razy w roku, zawsze gr. I ). Około roku temu pojawiła się pierwsza kłykcina, potem następne. Były wypalane i wymrażane. W ciąży niestety objawy nasiliły się i jest "tego więcej". Czy w takiej sytuacji wskazane jest cesarskie cięcie, by zapobiec zakażeniu maluszka? Czy potrzebuję jakieś skierowanie, czy mam się zgłosić wcześniej do szpitala?

Witam serdecznie.
Jeżeli kłykciny kończyste są duże, wówczas ciążę należy zakończyć cięciem cesarskim. Chodzi o to, żeby podczas porodu nie doszło do zakażenia dziecka. Powinna Pani przed porodem udać się na konsultację ginekologiczną do szpitala, w którym zamierza Pani rodzić.
Pozdrawiam.