Brudna wydzielina z pochwy?

Witam, nazywam się Dorota, mam 26 lat. Od stycznia biorę pigułki antykoncepcyjne, które miały również pomóc mi w uregulowaniu okresu. W sumie wszystko było w porządku, współżyłam także z mężem, stosując dodatkową ochronę w postaci prezerwatywy. Od tygodnia zaczęłam stosować diętę proteinową i niestety pojawiły się problemy. Od wtorku (dziś mamy czwartek) zauważyłam dziwną wydzielinę z pochwy, jest brudnobrązowa, w sumie o delikatnym, nieprzyjemnym zapachu. Ja jestem poza granicami kraju, dlatego przez najbliższy miesiąc nie mogę pójść do ginekologa. Proszę o poradę. Z poważaniem, Dorota

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Mało prawdopodobne, aby wydzielina z pochwy miała związek z dietą proteinową. Brązowe upławy mogą być wynikiem infekcji dróg rodnych - w takiej sytuacji konieczna jest wizyta u lekarza. Jeśli zapach wydzieliny nie jest nieprzyjemny, to być może jest to po prostu plamienie. Plamienie podczas stosowania tabletek może być wynikiem pominięcia którejś z nich, bądź też stosowania leków obniżających działanie antykoncepcji hormonalnej. W takiej sytuacji istnieje ryzyko ciąży. Plamienie może być też nie związane z antykoncepcją hormonalną i może być wynikiem np. nadżerki.

Pozdrawiam!