Brunatne plamienia międzymiesiączkowe

Witam! Generalnie zawsze miałam długie cykle (33-35 dni) i nie zauważyłam plamień owulacyjnych. Trzy cykle temu w 20-którymś dniu pojawiły się lekkie brunatne plamienia i trwały ok. 2 dni, po ponad 10 dniach pojawił się dość brązowy okres. Następny cykl zakończył się normalnym, ale wczesnym okresem po 25 dniach. W tym cyklu 25 dnia znów pojawiły się delikatne plamienia, a test owulacyjny dał wynik pozytywny. Czy powinnam się udać do lekarza, czy można na razie poobserwować cykle?

Witam! Opisywane zmiany cyklu najprawdopodobniej wynikają z zaburzeń hormonalnych. O ile jednorazowa zmiana charakteru miesiączki, czy długości cyklu nie budzi naszego większego niepokoju, tak krwawienia międzymiesiączkowe zawsze powinny być konsultowane z ginekologiem. W Pani przypadku plamienia wystąpiły już dwukrotnie, dlatego uważam, że powinna Pani umówić się na wizytę do swojego lekarza prowadzącego. Konieczne jest bowiem przeprowadzenie badania ginekoogicznego, cytologii (o ile nie miała ona miejsca w ciągu ostatnich 12 miesięcy) oraz ewentualnie badań hormonalnych. Pozdrawiam