Brunatno-krwiste plamienie a test ciążowy

Współżyłam w czasie kiedy mogło dojść do zapłodnienia. Po ok. 10 dniach pojawiło się brunatno krwiste plamienie, trwało krótko i ustąpiło (był to termin zbliżony do czasu kiedy miałam dostać okres). Okres się nie pojawił, ja zaczęłam dostrzegać objawy ciąży, temperatura mi nie opadła...Test ciążowy wyszedł chyba pozytywnie, druga kreska była bardzo jasna. Trwało to ok. 10 dni a potem zaczął mnie boleć dół brzucha pojawiły się brunatne plamienia i w końcu krwawienie. Czy mogło to być poronienie?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, mogło dojść do samoistnego poronienia. Owe plamienie które wystąpiło po 10 dniach mogło być niewielkim krwawieniem implantacyjnym.