Brzydki zapach ciała

Witam. Mój problem polega na tym, że czuję że śmierdzę. Dzieje się to juz od kilku miesięcy. Wstydzę się wychodzić do ludzi, spotykać się ze znajomymi. Nie umiem określić co to za zapach a raczej smród. Kilka razy widziałam jak ludzie sie krzywili, no wstyd straszny. Stopy mi nie śmierdzą ale wydaje mi sie ze jak założę buty to wychodzi ten smród a jak wracam do domu sciągam buty, wącham stopy i skarpetki i nic. Mama i znajomi mówią że nie śmierdze ale widzę jak sie krzywią i gadaja. Pomocy
KOBIETA ponad rok temu

Witam
Intensywny nieprzyjemny zapach może mieć kilka przyczyn. Jedną z nich jest rozkład potu z wydzieleniem przykrego zapachu przez bakterie obecne na skórze. Ich dużym siedliskiem są doły pachowe, a dokładnie włosy. Wygolenie tych okolic często daje wymierne efekty. Należy też unikać nadmiernego zalegania wilgoci w fałdach skóry, w tym przestrzeniach międzypalcowych nóg, gdzie może dochodzić do maceracji i rozkładu białek naskórka. Nieodzowne są antyperspiranty.
Artur Czaplewski