Brzydki zapach krwi po aborcji farmakologicznej - czy to coś groźnego?

Witam!
Mam problem, z którym raczej ciężko się zwrócić do lekarza osobiście. Tydzień temu miałam przeprowadzoną aborcję farmakologiczną. Nie byłam po tym u lekarza, ale wydaje mi się, że wszystko się udało. Od tamtej pory występuje krwawienie. Niepokoi mnie tylko to, że krew z pochwy staje się coraz ciemniejsza, dalej lecą skrzepy i krew ma bardzo nieprzyjemny zapach, jakby się rozkładała.
Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem, czy powinnam się tym przejmować.

Dzień dobry!

Nieprzyjemny zapach krwi świadczy o zakażeniu resztek po poronieniu. Może nieleczony doprowadzić do infekcji uogólnionej, sepsy a nawet zgonu. Powinna Pani czym prędzej zgłosić się do ginekologa lub na najbliższą izbę przyjęć ginekologiczną.

Z poważaniem