Brzydkie i żółte zęby u 12-latki

witam!!! moje dziecko ma 12lat i ma strasznie brzydkie zęby,żółte co mam robić czy są pasty tak dobre ,żeby jej pomóc ?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Niestety kolor szkliwa w dużej mierze jest cechą wrodzoną i nieraz trudno uzyskać śnieżnobiały uśmiech u osób które mają tendencje do żółknięcia szkliwa. Oczywiście duże znaczenie ma tu odpowiednia higiena jamy ustnej, dokładne szczotkowanie zębów co najmniej 2 razy dziennie oraz unikanie mocnej, czarnej herbaty, która pozostawia nieestetyczny osad. Niestety pasty do mycia zębów, nawet te reklamujące się jako profesjonalne rzadko dają oczekiwane rezultaty. Wygląd szkliwa mogą poprawić natomiast profesjonalne zabiegi stomatologiczne - np. piaskowanie zębów, które pomaga usunąć naloty i przebarwienia na szkliwie.

Jeżeli zauważyła Pani,że dziecko ma bardziej żółte zęby niż dotychczas, to najprawdopodobniej ma to związek z niedostateczną higieną. Warto udać się do stomatologa, aby ten sprawdził, czy oprócz poprawy higieny nie będzie konieczne mechaniczne usunięcie osadu. Pomoże także w doborze odpowiednich środków do higieny.
Istnieją także płyny lub tabletki wybarwiające złogi, które ułatwiają naukę prawidłowej techniki mycia zębów.

Witam
Często problem wynika ze złej techniki mycia zębów, więc pasta nie ma tu znaczenia. Na niedokładnie wyczyszczonych zębach zostaję brzydki osad z pokarmów i napojów. Dobrze byłoby wybrać się do stomatologa, żeby zęby obejrzał, wykluczył inne przyczyny i przeszkolił w myciu zębów :)
Pozdrawiam

Witam,
Proszę zgłosić się do gabinetu stomatologicznego,w celu określenia rodzaju przebarwień zębów.Najprawdopodobniej ich żółty odcień jest związany z nieumiejętnie oczyszczaną płytką bakteryjną.Jeśli tak,to dobrze wykonany zabiegusuwania złogów nazębnych wraz z instruktażem higieny jamy ustnej,powinien rozwiązać problem.Jeżeli kolor zębów jest wynikiem innego schorzenia (np przebarwienia polekowe,próchnica itp),wówczas podjęte zostanie odpowiednie lecznie.
pozdrawiam.