Budzenie się dziecka z płaczem

Moj syn ma 20 miesiecy i problem pojawil sie ostatnio z snem, jak juz zasnie to za pare godzin budzi sie co chwile, czasami uda sie go ponownie uspac ale po jakims czasie znowu sie budzi i juz sie wyrywa krzyczy placze i chce isc do inneg pokoju najczesciej do sypialni babci tam sie kladzie i zasypia. Musi byc zrobione tak jak on chce bo gdy nie chce go puscic i wkladam do jego lozeczka krzyczy placze i tak by chyba mogl cala noc. Tak samo jest gdy trzeba przebrac, zmienic pieluche tez krzyk

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety dzieci często wymuszają krzykiem i płaczem swoją wolę. Rodzice w takiej sytuacji muszą jednak przeciwstawiać się tym emocjom. Zdaję sobie oczywiście sprawę z faktu iż opisywana sytuacja w nocy nie należy do najprzyjemniejszych jednak musicie Państwo pokazać Synkowi, że jak przychodzi czas na sen to należy spać, a jak spać to u siebie w łóżeczku a nie gdzie indziej. Pomocne są w tym procedury zwane nocnymi rytuałami- tzn bajka, jedzenie, kąpiel, sen.