Bulgotanie w jelitach i wzdęcia po przyjęciu tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne i mam pytanie odnośnie ich wchłaniania w jelicie. Czasami odczuwam coś w rodzaju "bulgotania" w jelitach, czasem towarzyszy to wzdęciom, czasem nie. Czy może to być jakaś oznaka zmniejszonego wchłaniania? Oczywiście biegunki nie ma, jedynie to uczucie "bulgotania".
ponad rok temu

Witam serdecznie. Tabletka antykoncepcyjna wchłania się się około 3-4 godziny. Myślę, że uczucie bulgotania i przelewania które Pani odczuwa wynikają z pracy przewodu pokarmowego i Pani diety. Tego typu dolegliwości nie powodują zaburzeń wchłaniania.