Bulimia i głodzenie się u 18-latki

Od 5-ciu lat przewijają się w moim życiu epizody bulimiczne ale także okresy glodzenia się. Moje pytanie jest następujące; gdzie się z tym zgłosić w pierwszej kolejności i co mówić?

Dzień dobry!

Najważniejsze, że zaczęła Pani szukanie takiego miejsca i chce sobie pomóc.
Może Pani zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego. Konieczna jest konsultacja zarówno z psychologiem, jak i lekarzem psychiatrą. Otrzyma tam Pani również wskazówki co do dalszych możliwości działania w Pani okolicy, miejsc, gdzie organizowana jest pomoc terapeutyczna dla osób z zaburzeniami odżywiania.

Pozdrawiam!

Witam, przesyłam link do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-bulimi
W leczeniu bulimii korzysta się z pomocy psychiatry i psychologa - psychoterapii (nurt poznawczo-behawioralny lub terapia rodzinna-systemowa) i farmakoterapii. W leczeniu trzeba wziąć pod uwagę i aspekty psychologiczne jak i somatyczne. Może Pani skorzystać z pomocy poradni zdrowia psychicznego: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne Ważne że chce sobie Pani pomóc, proszę nie zwlekać.
Pozdrawiam serdecznie

Należy zgłosić się do psychologa klinicznego bądź psychologa żywienia, który może Pani pomóc uporać się z tym nie łatwym problemem. Warto o siebie dbać ażeby zachować dobry przepływ energii. Proszę pamiętać, że jesteśmy tym, co jemy, a nasze zdrowie i stan umysłu są nierozerwalnie związane z jakością naszego pożywienia. Dlatego należy wybierać pełnowartościowe, bioaktywne i dopasowane do pory roku pożywienie, dające energię życiową, które przywraca równowagę na poziomie ciała i umysłu. Warto także uporać się z błędnymi schematami poznawczymi, które trudniają Pani życie.

Życzę wszystkiego dobrego!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl