Bulimia z napadami kompulsywnego jedzenia oraz stosowanie leków przeczyszczających

Witam. Cierpię na bulimię nieprzeczyszczajaca z napadami kompulsywnego jedzenia. Problemy sa od około 2 lat. Pije zioła moczopędnie i przeczyszczajace oraz po napadach zdarza wziasc mi sie większa ilośc tabletek orzecxyszczsjacych. Zawsze kończy sie to tak samo. Nie nawisc do samej siebie i płacz. Ostatni rok jednak bardziej odbił sie na moim zdrowiu. Stany depresyjne, ciagle diety przez efekty jojo, stany lekowe. Czy jedynym ratunkiem sa wizyty u psychologa?

Witam, wizyta u psychoterapeuty jest najlepszym rozwiązaniem. Moze Pani skorzystac z psychoterapii na nfz bądź wybrać się do specjalisty prywatnie. Warto nie odkladac tego w czasie tylko od razu iść za ciosem i umowic się na wizyte. Pozdrawiam

Zaburzenia odżywiania należą do zaburzeń psychicznych. Bulimia, anoreksja mają podłoże psychiczne. Problem nie tkwi w samej utracie wagi, objadaniu się albo piciu dużej ilości środków przeczyszczających, tylko w tym, co sprawia, że osoba zaczyna skupiać się na kwestii odżywiania, kontrolowaniu wagi, w taki sposób, że zaczyna mieć to negatywne skutki dla jej zdrowia, a nawet zagrażać jej życiu. Psychoterapia pomaga poradzić sobie z problemami dotyczącymi sfery psychiki, przez co pozytywnie wpływa na inne sfery funkcjonowania. Tak, w leczeniu się z z zaburzeniami zachowania, pomaga psychoterapia. Zalecana również jest w przypadku stanów depresyjnych i lękowych.

Pozdrawiam,

Marta Sałatowska