Całkowite zatrzymanie wagi przy diecie 1000 kcal

od maja stosuje dietę _ 1000kcal, schudłem już 30 kg, ale w ciągu ostatniego miesiąca nastąpiło całkowite zatrzymanie wagi, zaczynam tracić zapał, moja obecna waga 117kg przy wzroscie 180cm

Witam,

dieta 1000kcal dla mężczyzny to prawdziwe wyzwanie i baaaardzo trudna dieta, która prawie na pewno obniża przemianę materii. Stąd zatrzymanie spadku.
Radziłabym zwiększyć aktywność fizyczną (aerobową) i w dalszym ciągu trzymać dietę. Za kilka dni masa ciała znów powinna zacząć się obniżać.

Pozdrawiam