Carcinoma invasivum mammae G1

Wynik moich badan-co to znaczy? carcinoma invasivum mammae G1.Rak przewodowy inwazyjny,NST,wysokodojrzaly4pkt/cewki-2,pleomorfizm-1,indeks mitotyczny-3/10 DPW. Utkanie raka zajmuje 80% materialu. Kategoria B5

Witam serdecznie. Carcinoma ductale invasivum G1 - rak inwazyjny przewodowy o najniższym stopniu złośliwości (w skali 3 stopniowej) . Jeśli zostanie przeprowadzona mastektomia (usunięcie piersi) najprawdopodobniej uniknie Pani leczenia uzupełniającego: chemioterapii i radioterapii. Warto zapytać lekarza czy jest możliwość przeprowadzenia operacji oszczędzającej (przy tak małym guzie jest to prawdopodobne).