cd.Czy to może być ciąża, a jeśli tak, to czy jest zagrożona?

Dziękuję za odpowiedź.

Wynik hcg wyszedł 20,24 (2 dni po terminie miesiączki), zaczęłam mocno krwawić, ale inaczej niż podczas okresu-więcej śluzu (to już trzeci dzień).
Czy to może być ciąża pozamaciczna? Czy może jajeczko się nie zagnieździło? Jutro powtórzę badanie krwi. Dodam, że podst. temperatura dziś spadła z 36,8 do 36,5 i nie odczuwam żadnego bólu.

Proszę o radę.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Proszę udać się do swojego lekarza-ginekologa. Obfte krwawienie jest objawem niepokojącym (aczkolwiek nieobecność bólu nieco uspokaja), może świadczyć o zagrażającym poronieniu, ewentualnie o ciąży pozamacicznej. Dobrze, że powtórzyła Pani badanie krwi- na podstawie dynamiki wzrostu stężenia beta HCG można bowiem ocenić, czy zwiększone jest ryzyko poronienia lub ciąży pozamacicznej. Wiemy na pewno, że zarodek zagnieździł się, gdyż w przeciwnym razie w Pani krwi nie pojawiłoby się beta HCG.
Pozdrawiam serdecznie!