Cechy ogniskowych zaników korowo - podkorowych z lekkim poszerzeniem układu komorowego

Witam, mój wynik tomografii komp głowy- wykazało cechy ogniskowych zaników korowo - podkorowych z lekkim poszerzeniem układu komorowego. Jak mam to rozumieć, wiem tylko , że z tego powodu mam duże kłopoty z pamięcią i pojawia się czasami drżenie rąk, szczególnie lewej. Proszę o pomoc Maria

Witam! Zaniki korowo-podkorowe są najczęściej zmianami pojawiającymi się z wiekiem mającymi swoje podłoże w miażdżycy i istnieniu niewielkich udarów tkanki mózgowej. Aby zapobiec ich pogłębianiu się warto dbać o prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi, odpowiedni poziom cholesterolu i glukozy. Dokładnej interpretacji badania powinien podjąć się jednak lekarz, który będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpośredniego badania neurologicznego i zebrania dokładnego wywiadu z pacjentem. Proszę zgłosić się do specjalisty neurologa, który wdroży odpowiednie leczenie.

Sam opis zaników jeszcze nie wystarcza do stwierdzenia otępienia!
Ważny stan ogólny, ocena neuropsychologiczna. Jaki wiek, stan ogólny, jakie obciążenia.
Wszystko ŁĄCZNIE należy oceniać i dalej leczyć
Pozdrawiam