Cechy przedwczesnego dojrzewania u półtorarocznego dziecka

Wygląda na to że moja połtoraroczna córeczka ma izolowane cechy przedwczesnego dojrzewania, tzn. powiększenie piersi. Morfologia i usg nadnerczy nie żadnej patologii. Jakie badania mogę jeszcze wykonać zeby upewnić się że wszystko jest w porządku. Czy to powiększenie piersi może mieć związek ze zwiększoną ilością prolaktyny u mnie? nadmieniam że w dalszym ciągu karmię piersią a w momencie zajścia w ciążę karmiłam jeszcze starszego synka?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, takie przedwczesne izolowane powiększenie piersi jest wariantem normy i u większości dziewczynek z takim objawem unormuje się z czasem. Zalecam jednak kontrolę u lekarza pediatry i wykonanie dopiero dodatkowych badań gdyby taki objaw utrzymywałby się bardzo długo bądź dołączyły się inne objawy. Pozdrawiam.