Cechy sklerotyzacji warstw podchrząstkowych w zakresie stawów krzyżowo biodrowych w wyniku rezonansu kręgosłupa

Witam proszę o interpretację badań rezonansu kręgosłupa L4-L5 wymiar przednio-tylny kanału do około 11mm śladowy bulging tarczy międzykręgowej L3-L4 bulging tarczy międzykręgowej do 1,5mm wymiar przednio-tylny kanału około 18mm Th9-Th10 osteofity przednich krawędzi trzonów S2-S3 śródkanałowo widoczne pojedyncze torbiele okołokorzeniowe Tarlpwa średnicy 8mm i 7,8 mm Cechy skletotyzacji warstw podchrząstkowych w zakresie stawów krzyżowo biodrowych z przewagą po stronie prawej

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.