Cellulit a żylaki: jak się go pozbyć?

Witam. Mam 20 lat, 174wzrost 60 kg i bardzo widoczny cellulit na udach i pośladkach. Dodatkowo mam żylaki i pajączki. Nie wiem, co robić. Marzę o zgrabnych, ładnych nogach. Jakie ćwiczenia na siłowni są mi zalecane przy takich skłonnościach, które mam? W jaki sposób mogę pozbyć się do wakacji tego cellulitu? I jak sprawić, żeby schudły mi uda? Nie chcę jednak, by to zaszkodziło mi na żylaki. Czy istnieją jakieś zabiegi u kosmetyczki? Bardzo proszę o pomoc.
20 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego nie musisz się odchudzać, jednak aby pozbyć się cellulitu ważne są zarówno ćwiczenia jak i odpowiednie odżywianie. Dieta powinna być bogata w owoce i warzywa, które mają działanie przeciwobrzękowe, zawierają duże ilości błonnika pokarmowego, który spowalnia wchłanianie tłuszczów, a także są bogate w antyoksydanty niezbędne w redukcji cellulitu. Jedz także inne węglowodany złożone – produkty pełnoziarniste. Unikaj natomiast białego pieczywa, słodyczy, produktów typu fast food, słodkich i gazowanych napoji oraz potraw smażonych.
Jeśli chodzi o ćwiczenia, proponuję taki zestaw: 15 minut ćwiczeń siłowych – brzuszki, pompki damskie, przysiady, ćwiczenia z ciężarkami i inne, a po tym czasie przejście do części aerobowej (rower, pływanie). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.
Takie ćwiczenia nie będą miały wpływu na żylaki, ponieważ nie obciążają nóg. Możesz udać się do kosmetyczki i poradzić się, co możesz zrobić w tym przypadku.

Pozdrawiam.