Cellulit u nastoletniej córki, która jest aktywna fizycznie

Zaniepokoiłam się wyglądem nastoletniej córki. Cały czas narzekała na swoje ciało, co ja krytykowałam, bo nie jest aż taka gruba(61kg przy 165cm wzrostu). Ostatnio ubrała krótkie spodenki i..sama się zdziwiłam. Jak na swój wiek ma strasznie dużo cellulitu na udach, ale z tego co mi mówiła, na pośladkach i brzuchu też. Córka jest bardzo aktywna fizycznie (14h treningów na tydz), więc martwię się czy to nie objaw choroby. Proszę o sposoby, jakimi mogę się podzielić z nią, by zwalczyła cellulit..

Trzeba także właczyć zabiegi -- drenaż limfatyczny, karboksyterapię, ew mezoterapię - sa to zabiegi pobudzające metabolizm podskórnej tkanki tłuszczowej.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka

Witaj, problem z cellulitem jest niestety u młodych dziewczyn bardzo nasilonym zjawiskiem a metody jego zwalczania kosztowne..
Polecam zabiegi z uzyciem ultradźwięków w gabienetach masażu lub kształtowania sylwetki- takie zwykłe kosmetyczne sprzęty nic tu nie dadzą.
Dobrym rozwiązaniem jest tez masaż ręczny wykonywany co 2. dzień albo masaż limfatyczny tzw. drenaż.
Domowo proszę wykonywać regularnie pilingi ciała i wmasowywać preparaty na cellulit dobrej jakości np. apteczny DRENAFAST GEL.
Bardzo istotny jest masaż- kremy czy żele nalezy wmasowywac silnym uciskiem od kolan w strone serca. Polacam również suplementację wyciągu z KARCZOCHA- ma silne działanie drenujące