Cera naczynkowa a cera płytko unaczyniona

Witam, czym się różni cera płytko unaczyniona od naczynkowej?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Cera naczynkowa to szczególny przypadek cery wrażliwej. Skóra cery naczynkowej jest cieńsza, a naczynka znajdujące się blisko powierzchni są bardzo podatne na czynniki zewnętrze. Cera płytko unaczyniona nie jest tak kłopotliwa jak cera naczynkowa. Naczynia krwionośne, choć także znajdują się płytko pod powierzchnią skóry, są mocne. Czynniki zewnętrzne nie powodują zatem tak łatwo ich uszkodzenia i pękania.

Witaj, naczynkowa to skóra z widocznymi rozszerzonymi lub popękanymi już naczynkami skóry a płytko unaczyniona ma je całe i o właściwej struktrze ale za to wystepuje tendencja do rumieni emocjonalnych lub pod wpływem zmian temperatur. Skóra ta ma niestety duże predyspozycje do stania się naczynkową