Chcę schudnąć 7kg

Mam na imię Agnieszka i mam 24lata. Przy wzroście 165 ważę 65kg. Chciałabym schudnąć 5-7kg. Nie stosuję żadnych diet, ponieważ nie mam jak wracam na 21 do domu, codziennie dojeżdżam 2h do pracy . Mam strasznie duży brzuch, wyglądam jak bym była w ciąży.Poradźcie mi co mam zrobić.Odstawiłam napoje gazowane, pieczywo pszenne,cukier, i nic.

Witam Pani Agnieszko,

Redukcja masy ciała o 5-7kg jest możliwa w około 2 miesiące. W tym celu powinna Pani przede wszystkim ustalić sobie plan żywieniowy zaczynając od wyznaczenia sobie pór posiłków co około 3 godziny. Posiłków powinno być 5, ewentualnie 4 i ich godziny powinny być stałe.

Jeśli wraca Pani do domu o godzinie 21 może Pani zabierać jedzenie ze sobą - produkty nabiałowe (najlepiej poniżej 1,5% tłuszczu), warzywa, owoce, pieczywo chrupkie bądź razowe, a na obiad szykować sałatki, np. z kurczakiem, tuńczykiem lub serem twarogowym.

I oczywiście trzeba zacząć się ruszać. Jeśli u Pani tkanka tłuszczowa odkłada się na brzuchu to tę partię ciała trzeba uaktywnić. Może Pani po powrocie do domu ćwiczyć "brzuszki" zaczynając od tylu ile będzie Pani w stanie zrobić, a potem z każdym kolejnym dniem robić ich trochę więcej.

Regularność posiłków i ćwiczenia powinny sprawić, że poczuje się Pani lepiej.

Oczywiście należy także prawidłowo zbilansować dietę zaczynając d wykluczenia tego, co nie jest w niej potrzebne: słodyczy, słonych przekąsek, tłustych i gotowych dań. Napoje gazowane już Pani odstawiła, to bardzo dobrze. Ale niech Pani pamięta o wypijaniu około 2 litrów niegazowanej wody dziennie. Można do niej dodać cytrynę lub miętę.

Posiłki powinny zawierać wszystkie niezbędne produkty - białko (wędlina drobiowa, ser twarogowy, jajka, mięso drobiowe, chude ryby), produkt zbożowy (pieczywo, ryż, kasza, makaron) oraz warzywa. Porcje natomiast powinny być niewielkie. Proszę pamiętać, że pomiędzy wyznaczonymi godzinami posiłków nie powinno się niczego jeść, a owoc jest już traktowany jako posiłek (najlepiej na podwieczorek).

Mam nadzieję, że te wskazówki Pani pomogą.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia