Chcę schudnąć! Co zrobić, żeby mieć szczuplejsze uda i mniejszy brzuch?

Cześć! Mam 14 lat, 176 cm wzrostu i ważę 65 kg. Może i nie mam nadwagi, ale mam duży brzuch i grube uda. Staram się nie jeść zbyt dużo. Jednak nawet jak próbuję, to i tak ciągnie mnie do słodyczy. Mój jadłospis: rano zjadam jakieś dwie kanapki lub płatki fitness z mlekiem, następnie na obiad to, co mama ugotuje, a na kolację jem zazwyczaj też kanapki i do tego sok. Pomiędzy posiłkami zjadam dużo słodyczy, choć próbuję to ograniczyć. Z ćwiczeniami też nie tak łatwo, iż jestem słaba fizycznie oraz mam lekką astmę, ale biorę inhalator i to pomaga. Jak schudnąć? Nie chodzi mi o efekt płaskiego brzucha, ale żeby zrzucić parę kilo - gdzieś do 55 kilogramów i żeby mieć szczuplejsze uda oraz brzuch. Teraz od września zapisuje się na tańce, może to też trochę pomoże. Co robić?
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa, odradzam odchudzanie, ponieważ:
- jesteś bardzo młoda
- rozwijasz się
- rośniesz
- musisz mieć energię do nauki.
Polecam zapoznanie się z Piramidą Żywienia dla dzieci i młodzieży.
To, co możesz zrobić, to delikatnie ograniczyć ilość spożywanych słodyczy i zamienić je np. na: świeże owoce, orzechy, desery mleczne. Opis Twoich posiłków jest bardzo mało szczegółowy, stąd ciężko mi określić jakie popełniasz błędy.
Na pewno powinnaś pamiętać o dodatku warzyw do każdego posiłku.

Poza tym, warto do kanapek spożywać napój mleczny: np. kefir, maślankę, czy kakao.
Odnośnie do aktywności fizycznej, możesz ją dobrać w porozumieniu z lekarzem, który zna historię Twojej choroby.

Pozdrawiam