Chcę schudnąć - jakie ćwiczenia mogę wykonywać po przeszczepie nerki?

Jestem 5 lat po przeszczepie, biorę c****** i n*****. Od roku nie biorę leków typu: e*******, m******* czy m***** i waga spadła sama o 8 kg, niestety reszta kg ani drgnie:) Chcę się pozbyć 20 kg. Chcę ćwiczyć, ale nie mam pojęcia, jakie ćwiczenia odchudzające mogłabym wykonywać bez szkody dla obecnego stanu zdrowia (ewentualnie siłownia). Mam obniżony metabolizm. Najgorszy jest ten "sterydowy brzuch":D

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety Pani/Pana zapytanie zawiera za mało informacji na temat Pana/Pani zdrowia. Do ustalenia planu ćwiczeń niezbędna jest analiza Pana/Pani parametrów nerkowych, jak i ogólnego stanu zdrowia. Zakładam, że jest Pan/Pani pod stałą opieką nefrologa. Jeśli tak, w trakcie kolejnej wizyty radziłabym zapytać specjalisty, jak ocenia funkcję nerek i czy ma jakiekolwiek przeciwwskazania do czynnego uprawiania sportu. Jeśli tak, to jakiego typu? Po uzyskaniu informacji na powyższe pytania, będzie można ustalić plan ćwiczeń.

Pozdrawiam.