Chcę schudnąć szybko i skutecznie - co powinnam robić?

Hej, mam 14 let i wzrost ok. 172cm. Ważę 64 kg i nie wiem, co zrobić. Chciałam przejść na jakąś dietę, ale uważam, że przez nią mogę zasłabnąć, a i do tego ćwiczę siatkówkę. Zamierzam jeszcze kupić sobie rower stacjonarny. I jeszcze wiem, że nie mam jeść słodyczy. Nie wiem, co jeszcze mam zrobić, czy to tylko wystarczy? Proszę, pomóżcie mi. ;D Jestem przygotowana na to psychicznie.
ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego nie ma potrzeby abyś stosowała dietę, tym bardziej, że jesteś w wieku dojrzewania i zbyt restrykcyjne odchudzanie może zaburzyć Twój rozwój i wzrost. Dlatego radzę Ci zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich zacząć się stosować. Znajdziesz je w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.