Chcę się zabić, ponieważ kocham bez wzajemności

Zgłaszam się z takim oto problemem: zakochałem się w pewnej dziewczynie. Lecz bez wzajemności. Ona powiedziała, że nie będzie ze mną, możemy zostać jedynie przyjaciółmi. Mam myśli samobójcze, proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam serdecznie!

Odrzucenie uczuć przez ukochaną osobę jest jedną z najtrudniejszych sytuacji w życiu, z którą większość ludzi (czy nawet prawie każdy człowiek) przynajmniej raz w życiu musiała się uporać. W tym momencie najlepszą metodą jest przeczekanie i danie sobie czasu na nabranie dystansu i pogodzenie się ze stratą.

Jeżeli czuje się Pan źle i pojawiają się myśli samobójcze, proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza psychiatry. Wsparcie farmakologiczne i psychologiczne pomoże Panu przejść przez ten etap, który z perspektywy czasu może okazać się ważnym i potrzebnym doświadczeniem. Życzę dużo siły i szybkiego powrotu do zdrowia! Jeszcze raz namawiam do wizyty u specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie!