Chcę wrócić na siłownię po operacji żylaków

Przed operacją chodziłam na siłownię. Wiem, że nie wolno mi wykonywać ciężkich ćwiczeń słlowych na nogi... Chodząc tam spacerowałam na bieżni, ćwiczyłam na wiosłach i na ławeczkach wzmacniających mięśnie brzucha. Bardzo chciałabym wrócić do tych ćwiczeń, a najbardziej do spaceru na bieżni treningowej, bo ładnie chudłam... 30 min. szłam szybkim tempem... Moje pytanie brzmi: czy mogę? Czy mi wolno? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani!

Zmiana stylu życia i zwiększenie aktywności fizycznej jest zalecane u osób ze skłonnością do żylaków, oczywiście nie bezpośrednio po operacji. Ćwiczenia siłowe nie są zalecane. Polecane formy aktywności fizycznej to: spacery, jogging, jazda na rowerze, pływanie. Wśród bogatej oferty klubów ze sprzętem sportowym powinna Pani znaleźc sprzęt, na którym będzie można uprawiać zbliżone do wymienionych formy aktywności. Ważne jednak, by zachować umiar i ćwiczyć regularnie, ale niezbyt intensywnie.

Warto byłoby tez zasiegnąć porady lekarza znającego Panią, gdyż tylko taki jest zdolny w pełni odpowiedzialnie wypowiedzieć się, co jest najlepsze dla Pani zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie