Chciałabym schudnąć mimo niedowagi - jaką dietę mogę stosować?

Mam 15 lat. Jeszcze rok temu byłam „grubaską”, bo przy wzroście 169 cm ważyłam 68 kg. Zaczęłam jednak rosnąć i dorastać. Teraz przy wzroście 174 cm ważę 52,5 kg. Wiem, że mam niedowagę, ale jednak nie czuję się dobrze. Chcę zgubić jeszcze z 5 kg. Mama mi zabrania, bo mówi że wyglądam na chudzielca, a będę jak anorektyczka. Jaką dietę mogę stosować?

Witam serdecznie,
Twoja masa ciała jest zdecydowanie zbyt mała w stosunku do wzrostu. W zasadzie już teraz zaczynasz wyglądać jak anorektyczka, bo Twój BMI wynosi 17,2 kg/m2, a anoreksję rozpoznaje się od wartości niższych niż 17,5 kg/m2.
Nie możesz się dalej odchudzać - powinnaś przytyć kilka kilogramów!
Z pozdrowieniami