Chciałabym schudnąć - proszę o pomoc

Niewątpliwie na pewno były już podobne posty, ale ja mam taki indywidualny. Mianowicie chciałabym schudnąć około 10-12 kg. Moja obecna waga to niestety 69 przy wzroście 162/163 cm. Dodam, że mam 16,5 roku. Może zbyt wygórowane marzenie, ale bardzo bym chciała. Ostatnio trochę się "zapuściłam". Normalnie ważę 65. Tylko że jakoś ostatnio miałam wzmożony apetyt, pewnie przez tę pogodę. Nie potrafię też odmówić sobie słodyczy, co oczywiście przyczyniło się do wzrostu wagi. Gazowanych napojów unikam, herbaty nie słodzę i ostatnio piję tylko zieloną. Próbowałam niektórych diet, ale zawsze efekt jojo...

Chciałabym schudnąć te 10-12 kg w ciągu 5/6 miesięcy. Tak żeby w swoje urodziny być zadowolonym ze swojego ciała. Myślę, że przy Państwa pomocy może się to udać. Wiem, że przede wszystkim silna motywacja i odchudzanie zależą ode mnie, ale prosiłabym o cenne wskazówki. Przyznam, że niestety nie mam za bardzo środków finansowych, żeby kupować jakieś wygórowane produkty - moi rodzice mają małe gospodarstwo, więc zazwyczaj żywię się rzeczami troszkę tłustszymi niż w sklepie. Z góry dziękuję za pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Prawidłowa masa ciała i odpowiednia dieta nie wymagają zbędnych nakładów finansowych. Twoja waga wskazuje na lekką nadwagę, z którą z pewnością sobie poradzisz. Stosowanie diet ograniczających prawie zawsze wywołuje efekt jojo, są to bowiem diety niedoborowe i niezdrowe, których działanie polega na usuwaniu wody z organizmu i utracie masy mięśniowej, a nie tłuszczowej.

Receptą na zdrowie i prawidłową masę ciała są aktywność fizyczna i zdrowe nawyki żywieniowe. Polecam artykuły http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia oraz http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, a także stronę www.abccwiczenia.pl, gdzie znajdziesz ciekawe i skuteczne zestawy ćwiczeń.

Pozdrawiam.