Chciałabym wiedzieć, czy czeka mnie następna operacja?

Proszę Was o pomoc w interpretacji mojego wyniku rezonansu magnetycznego. Badanie tomografii rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego wykonane na odcinku C1-Th4, w sekwencji TSE, CISS: w obrazachT1 i T2-zależnych częściowe zatarcie szpar międzykręgowych C4-C5-C6, z następowym zaburzeniem fizjologicznej krzywizny kręgosłupa szyjnego, modelowaniem przedniej powierzchni worka oponowego i redukcja jego rezerwy płynowej - powyższy obraz może przemawiać za zmianami pooperacyjnymi z powikłaniem w postaci procesu zapalnego odległego - spondylodiscitis? Stan po discektomii i wszczepieniu protez krążków międzykręgowych C4/C5/C6. Wymiar strzał*** kanału kręgowego na operowanych poziomach wynosi 13,2-13,7 mm - brak danych dla istotnej stenozy. Niewielka plaska centralno-prawostronna przepuklina krążka międzykręgowego C3/C4 o wymiarach 5,3x3,2x2 mm nieznacznie uciskająca worek oponowy i powodująca zmniejszenie szerokości kanału kręgowego w projekcji strzałkowej na tym poziomie do około 11,6 mm (względna wtórna stenoza). Nie stwierdzono uchwytnych zmian strukturalnych w rdzeniu kręgowym w obszarze ujętym w zakresie badania. Byłabym wdzięczna za pomoc w wyjaśnieniu mojego badania. I chciałabym wiedzieć, czy czeka mnie operacja, czy można zastosować jakieś inne leczenie. Przepraszam, nie podałam swojego wieku - mam 48 lat, jestem kobietą. Miewam zawroty głowy i ból ramion łokci i rąk. Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa wskazuje na zmiany pooperacyjne w postaci wtórnych zmian zwyrodnieniowych krążków międzykręgowych i stawów międzykręgowych, nie powodują istotnych ucisków na struktury rdzenia i korzenie nerwowe.
Na poziomie C3/C4 (kręgi szyjne) istnieje nowa, nieznaczna przepuklina krążka międzykręgowego, powodująca małe zwężenie kanału kręgowego, bez cech ucisku na rdzeń kręgowy.

Na podstawie jedynie opisu badania i skrótowego opisu dolegliwości, bez możliwości zbadania i zebrania odpowiednich wywiadów nie jestem w stanie określić dalszego postępowania. O leczeniu zdecydują lekarze prowadzący.
Proszę zgłosić się z wynikiem badania do lekarza kierującego na badanie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.