Chciałabym wyglądać normalnie. Jak mam schudnąć?

Mam 13 lat, 165 cm wzrostu i ważę 64 kg. Jestem pulchna, mam odstający brzuszek i grube nogi, ostatnio zaczęły mi się pojawiać rozstepy, pomimo że mam odpowiednią ilość ruchu. Moja grupa krwi to A. Czy mam zastosować jakąś dietę? Oto mój przykładowy jadłospis: - śniadanie - najczęściej kromka chleba z masłem albo dżemem, - obiad - zupa i drugie dania urozmaicone, wtedy wypijam pierwszą szklankę picia (kompot albo herbata), - podwieczorek - owoc lub coś słodkiego, - kolacja - chleb z pomidorem lub tosty albo mleko. Między posiłkami piję około 1-2 litrów dziennie i dojadam np. dosypuję kulki do mleka albo wafle. W niedzielę jem trochę inaczej: - śniadanie - kiełbasa lub parówka i 3 kromki chleba z masłem, szklanka herbaty - obiad - kluski i pałka z udka - kolacja - warzywa z chlebem. Między posiłkami piję około 1.5 litra i dojadam, ale mniej, bo cały czas jestem aktywna fizycznie. Nigdy wcześniej się nie odchudzałam,moi rodzice są szczupli, nie choruję na żadną chorobę przewlekłą. Dziękuję z góry
13 LAT ponad rok temu

Witam,

odchudzanie w Twoim wieku nie jest korzystne, ze względu na to, iż zbyt restrykcyjna dieta może spowodować niedobory pokarmowe, zaburzyć wzrost a także rozwój Twojego organizmu. Przyrost masy ciała może być spowodowany złym odżywianiem, brakiem ruchu, a także zwyczajnym dojrzewaniem - jesteś w okresie wzrostu, dlatego Twoja masa ciała również się zwiększa. Aby dowiedzieć się, czy przyczyna tkwi w niewłaściwym odżywianiu zajrzyj do artykułów poświęconych prawidłowym nawykom i zastanów się jakie błędy popełniasz http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Z mojej strony mogę podkreślić jak ważne jest właściwe nawodnienie organizmu wodą lub herbatą owocową czy zieloną. Nie napisałaś jakie płyny spożywasz, jeśli jednak są to słodkie i gazowane napoje, powinnaś je wyeliminować. Zwiększ natomiast ilość warzyw i produktów pełnoziarnistych w swojej diecie. Tłusty nabiał i produkty mięsne zastąp chudymi produktami mlecznymi, mięsem drobiowym, chudymi kawałkami mięsa czerwonego i rybami. Do tego unikaj produktów tłustych, słodkich i niezdrowych (fast-food, chipsy, słodycze, napoje gazowane, nektary i napoje słodzone, tłuste produkty mleczne i mięsa).

Pamiętaj też o aktywności fizycznej. Codziennie ćwicz minimum 30 minut. Przykładowe ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam