Chciałabym zamienić pigułkę na coś stałego bez przyjmowania hormonów - jaką metodę wybrać?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Polecam artykuł na naszym serwisie: http://portal.abczdrowie.pl/metody-antykoncepcji-dla-kobiet.

Poza metodami hormonalnymi z metod o wysokiej skuteczności pozostaje spirala bez hormonów (nie jest polecana kobietom, które planują w przyszłości mieć dzieci) oraz prezerwatywa. Niestety, poza metodami hormonalnymi medycyna nie ma za dużo do zaoferowania.

Z metod mniej skutecznych - kremy plemnikobójcze (nie polegałabym na nich) oraz naturalne metody planowania rodziny (które WHO nie zalicza do metod antykoncepcji, dlatego nie będę ich polecać na łamach tego serwisu).

Pozdrawiam!