Chciałbym schudnąć do swojej przybliżonej idealnej wagi

Mam 15 lat, ważę 80 kg i mój wzrost to 180 cm. Wyglądam normalnie, jednak moje uda są dość nietypowego kształtu, ponieważ nogi mam umięśnione, a uda są nieproporcjonalne do całej reszty. A brzuszek jest minimalnie widoczne na konturach pod bluzką. Chciałbym schudnąć przynajmniej 5kg. 75kg to waga, która mi odpowiada pod względem mojego wzrostu i wskaźnika BMI, wyznaczona na właściwą. Prawdopodobnie wielu dietetyków napisze, że nie powinienem gubić takiej wagi szybko, ale z doświadczenia po zastosowaniu diety 13 dniowej inaczej "Diety Cud 13" wiem, że skóra, która została szybko się na mnie rozrosła i zostało kilka blizn. Mimo tego chciałbym podjąć się jeszcze raz jakieś surowej diety Może inne propozycje niż ta dieta? Mogłaby i być ta tylko zamienić np. szpinak na coś innego? Po prostu nie przyjmuje szpinaku, co powoduje osłabienie mojego organizmu do tego stopnia, że nie miałem siły w 10 dniu wstać z łóżka. Codziennie wieczorem wykonuje serie ćwiczeń typu : - 30 pompek, - 50 przysiadów, - seria 6 tygodni 6 Weidera (2 tydzień), - 15 min intensywnego skakania na skakance, - 350 wioseł z oporem 10 kg na rękę. Na razie waha się moja waga między 78-80. Nie ograniczam się, jem rzeczy, na które mam ochotę. Rzadko spożywam fastfood'y, napoje gazowane. Jem zwykle na obiad kotleta + sałatka/częściej ogórki w różnych typach przygotowania (mizeria, mało solne, ogórki w śmietanie+sałata). Jeśli chodzi o słodycze, od czasu do czasu jem chipsy czasem batona w szkole. Na ogół pije wodę mineralną niegazowaną. Warto wspomnieć, że piję 1 dziennie jogurt pitny, staram się wybierać mało słodzone. Śniadań nie jadam od 2 miesięcy, po prostu rano nie mam ochoty na jedzenie. Co do sylwetki, wiadomo przy tej wadze sterczy troszkę tłuszczyku tam i ówdzie, ale nie przeszkadza mi to w życiu. Ani moim rówieśnikom, więc nie potrzebuje rozmowy z psychologiem, itd. Jestem raczej typem lenia, ale umiem się przyłożyć i dostosować do niewygodnej diety i ćwiczeń( z ćwiczeniami nie ma problemu, gdyż jestem wysportowany i lubię ćwiczyć). Tak więc jakieś propozycję? Wymagam jedynie szybkiej i prostej odpowiedzi, może być nawet nazwa diety czy serii ćwiczeń, którą mam podjąć. I chciałbym się dowiedzieć opinii o moim trybie życia, który teraz opisałem.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Z tego co piszesz nie zależy Ci na zdrowym odchudzaniu, ale szybkim. Jednak nie zdajesz sobie sprawy z tego, że szybkie i restrykcyjne odchudzanie równa się efektowi jojo oraz spowolnieniem tempa przemiany materii. Dodatkowo osłabienie, które odczuwałeś przy stosowaniu Diety 13-dniowej nie wynika z niejedzenia szpinaku, ale od zbyt małej podaży energii oraz składników pokarmowych. Dieta bardzo ograniczająca kalorie nie dostarcza Twojemu organizmowi energii, aby mógł prawidłowo funkcjonować i się rozwijać.

Diety cud nadmiernie ograniczają podaż kalorii, a organizm musi bronić się przed głodem. Robi to magazynując tłuszcz. Tak więc mimo iż dostarczasz mało energii, szybko chudniesz i równie szybko powracasz do dawnej wagi, a nawet ją znacznie przekraczasz. Mija to się z celem i przede wszystkim jest niekorzystne dla Twojego zdrowia.

Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.

Twoim błędem jest również omijanie śniadań, które są podstawowym posiłkiem dnia. Śniadanie podwyższa tempo metabolizmu i napędza go na cały dzień, dodatkowo zwiększa pamięć i koncentrację.

Zastanów się jakie jeszcze błędy popełniasz i spróbuj je ograniczyć. Pomogą Ci w tym artykuły http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Twój plan ćwiczeń jest w porządku i z powodzeniem pomoże Ci w redukcji paru kilogramów i utrzymaniu prawidłowej masy ciała.

Pozdrawiam.