Chęć przesunięcia miesiączki za pomocą Yasminelle i uniknięcia niechcianej ciąży

Witam serdecznie, Mój problem dotyczy tabletek Yasminelle. Chciałam prosić o poradę ponieważ potrzebuje przesunąć miesiaczke ale chciałabym uniknąć niechcianej ciąży. Czy w przypadku rozpoczęcia drugiego opakowania "pod rząd" bez 7-dniowej przerwy, można przerwać brać tabletki po dwóch tygodniach (tj. łącznie 5 tyg.)i nastąpi krwawienie i następnie można normalnie brać tabletki czy koniecznie trzeba dokończyć opakowanie? Bardzo proszę o pomoc-z góry dziękuję.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani,
Witam,
Szanowna Pani, powinna Pani przyjąć dwa opakowania po kolei, bez 7-dniowej przerwy. Następnie po zażyciu dwóch opakowań tabletek, proszę zrobić 7 dniową przerwę. W trakcie przerwy wystąpi krwawienie z odstawienia. Takie postępowanie nie spowoduje obniżenia skuteczności antykoncepcji. Pozdrawiam.