Chemioterapia indukcyjna przy ostrej białaczce szpikowej

Wykryto u mnie ostrą białaczkę szpikową typ m3, jestem ok. 30 doby po podaniu chemioterapii indukcyjnej. Wyniki morfologii, płytki, oraz leukocyty wróciły już do normy, jedynie hemoglobina pozostaje jeszcze niska bo lekko ponad 6. W środę mam mieć robione badanie szpiku i bardzo zastanawia mnie dalsze leczenie, bo słyszałem, że jest opcja na samą chemioterapie podtrzymującą, czyli w moim wypadku chyba ATRE. Stąd moje pytanie, blasty musiałyby spaść całkiem do 0, czy wystarczy poniżej 5%?

Lek. Tomasz Budlewski

O całkowitej remisji mówimy wtedy gdy blasty spadną < 5 % komórek, występuje pełna sprawność, nie występują zmiany poza szpikowe, w obrazie krwi obwodowej nie występują blasty, granulocyty >1000/ul, płytki krwi >100000/ul oraz niezależność od przetoczeń KKCz.