Chemioterapia nowotworu a brak okresu

Dzień dobry, mam 18 lat, mam nowotwór. Każdego miesiąca od kwietnia biorę chemie, i każdego miesiąca miałam okres, od półtorej miesiąca nie mam okresu, współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia, czy możliwe jest w tej sytuacji, że zaszłam w ciąże? proszę o odpowiedź, z góry dziękuje.

Elżbieta Rhone

Witam,
U każdej wspołżyjącej kobiety w wieku rozrodczym możliwa jest ciąża - w dniu spodziewanej miesiączki należy wykonać test ciążowy. Ale przyczyny braku okresu moga być też inne - np. często przy chemioterapii występuje spadek masy ciała i to też może skutkować zatrzymaniem miesiączki.