Chlamydia a poronienia

Jestem po trzech poronieniach. Praktycznie zrobiłam już wszystkie badania i były w normie. Jedno co mnie zastanawia to chlamydia-- igm 0,35 (ujemny poniżej 0,8), igg 81,23 (dod pow 21,9). Lekarz zinterpretował, że kiedyś miałam z tym styczność wcześniej, ale dobrze, że aktualnie tego nie mam.

Chciałam się dowiedzieć coś więcej. Czy ta chlamydia mogła być przyczyną wszystkich trzech poronień (od 2008-2010)? Jak udało mi się to "wyleczyć" skoro nie było to zdiagnozowane? Czy jest szansa, że dalej to mam, że wyniki są zakłamane, albo że ponownie to wróci? Dlaczego? Kiedy ponownie muszę zrobić badania? Dodam, że chce zacząć starania o dziecko. Jak powinnam się przygotować?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Pani wynik rzeczywiście świadczy o przebytym zakażeniu Chlamydią. Taka infekcja może doprowadzić do poronienia, ale tylko w fazie ostrej. Pani uległa najwyraźniej samowyleczeniu (Pani organizm sam, bez pomocy antybiotyków, zwalczył infekcję), które nie wiemy kiedy nastąpiło, ale mało prawdopodobne, że zakażenie nie ciągnęło się na przestrzeni 2 lat. Zakażenie raczej nie spowodowało wszystkich trzech poronień. Od momentu, gdy w Pani organizmie pojawiły się przeciwciała IgG i zniknęły IgM, można powiedzieć, że jest Pani odporna- w razie kolejnego wtargnięcia bakterii, szybko je Pani zwalczy.
Pozdrawiam serdecznie!