Chlorowana woda i jej wpływ na gałkę oczną

Witam. W niedzielę zauważyłam na lewym oku coś nowego - jakby taka "galaretka", ale jest to malutkie. Nie boli mnie, nie czuje tego pod powieką, ale się niepokoję. Co to właściwie może być i czy to jest coś poważnego? Dodam jeszcze, że w piątek byłam na basenie i być może to od chlorowanej wody.
ponad rok temu

Witam,

Tak jak Pani podejrzewa może być to podrażnienie spowodowane środkiem chemicznym. Jeżeli nie odczuwa Pani żadnych dolegliwości z tym związanych to proponuję jedynie płukanie oka sola fizjologiczna lub zwykła wodą i krople nawilżające bez konserwantów, np. Hyabak.

Jednakże, gdyby cokolwiek się pogorszyło, wystąpiłyby jakiekolwiek dolegliwości proszę udać się do lekarza okulisty.

Pozdrawiam serdecznie.