Cholesterol 95 mg/dl - norma 150-200

Witam. Po ostatnim badaniu z krwi wynik poziomu cholesterolu przeraził mnie dość mocno. Poziom jest dużo poniżej normy. Dodam że w marcu poziom ten też był poniżej normy, ale wówczas wynosił 109,9. Spada więc w zastraszającym tempie. W marcu inne wskażniki miałam w normach. Obecnie miałam wykonane badanie z krwi na tarczycę ( podejrzenie nadczynności) i wątrobę. TSH jest w normie - 1,8 ( norma: 0,27-4,2), wskaźniki wątrobowe - transaminazy ( ALT,AST) również. Obecnie dość często mam dolegliwości typu: ciągłe zmęczenie, ból gardła ( rano i wieczorem), miękkie nogi, trzęsące się ręce oraz najbardziej uciążliwe - kołatanie serca. Co może być przyczyną tak niskiego cholesterolu? Mam 28 lat, odżywiam się regularnie i zróźnicowanie. Czy badanie TSH mogło nie wykazać nadczynności tarczycy? Czy powinnam zrobić dokładniejsze? A może w kierunku sprawdzenia komórek nowotworowych?
28 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Taki niski cholesterol może również oznaczać wyniszczenie. Do wyniszczenia może prowadzić wiele chorób od przewlekłych chorób układu pokarmowego przez infekcję i nowotwory. Obawiam się, że czeka Panią jeszcze wiele badań zanim przyczyna będzie ustalona. Aby dokładniej zbadać czynność tarczycy należy jeszcze oznaczyć fT3 i fT4. Proponuje też udać się do hematologa by wykluczyć choroby układu krwiotwórczego.