Choroba afektywna dwubiegunowa i lęk przed kobietami u 26-latka

Dzień Dobry.Mam 26 lat nie dawno lekarz zdiagnozował u mnie Chorobę Afektywną Dwubiegunową.Dostałem leki i okazały się one pomocne na objawy depresyjne lecz na moje poczucie utraty osobowości nie pomogły. Biorę lek Abilify 30mg i tez nie ma poprawy po nim dalej odczuwam utratę osobowości. Co mam robić dalej i co to za badziewie mnie dopadło że lek nie działa. A i jeszcze jedno mam też tak że boję się kobiet, wewnętrzny lęk przed kobietami da się coś z tym zrobić? Chory bardzo cierpiący. Dziękuję

Leki nie pomogą Panu na problemy z "utratą osobowości". Skuteczniejszym działaniem będzie w tym wypadku podjęcie psychoterapii. Zachęcam do połączenia tych dwóch sposobów leczenia - famakoterapii na wahania nastroju oraz psychoterapii na odczuwane przez Pana klopoty z poczuciem tożsamości.

Witam,
uważam, że w Pana przypadku dobre rezultaty odniosłoby połączenie farmakoterapii z psychoterapią. Mógłby Pan się tam zająć zarówno lękiem przed kobietami jak i problemami z "utratą osobowości".
Pozdrawiam.