Choroba afektywna dwubiegunowa u ojca

Witam, mój tata leczy się na chorobę afektywną dwubiegunową już dobre 10 lat, ale bezskutecznie. Po przyjęciu leków stabilizujących nastrój tata śpi i rzadko kiedy wstaje, natomiast po leku anafranil staje się agresywny i pobudzony. Na początku był to typ sezonowy ale teraz chyba przeszło na typ1. Szukamy dobrego specjalisty z powołaniem, który zajmie się tym problemem i dopasuję leki, żeby tata mógł funkcjonować jak inni, a my nie musielibyśmy się martwić, że coś może się mu stać.

Obok farmakoterapii nie byłoby od rzeczy spróbować też psychoterapii.

Dzień Dobry Pani,

Dopasowanie leczenia farmakologicznego jest zależne od indywidualnej reakcji na leczenie, czasami odbywa się na zasadzie prób i błędów...

Sugeruję skonsultować i przeanalizować to z lekarzem prowadzącym Pani Tatę.

Z przesłaniem tylko dobrych decyzji,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl