Choroba czy ciąża? Jak to rozumieć?

Ostatnią miesiączkę dostałam 20.11.2010r. 10.01.2011 r. po stosunku dostałam krwotok przez 10 min straszne ze mnie leciało, robiłam sobie test ciążowy dwukrotnie, wyszedł wynik negatywny. Nie wiem co się dzieje jestem chora??? A może jestem w ciąży???

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Niestety w Pani poście jest za mało informacji, by móc przypuszczać czym mogło być spowodowane krwawienie. Pewne jest jednak to, że nie jest Pani w ciąży. Test ciążowy wykonany po kilku tygodniach od owulacji daje w pełni wiarygodny wynik. Jeżeli do krwawienia doszło w chwilę po stosunku, to najbardziej prawdopodobną przyczyną Pani dolegliwości jest nadżerka. Dla jej potwierdzenia konieczne jest wykonanie pełnego badania ginekologicznego.
Pozdrawiam.