Choroba Hashimoto a bóle mięśni

Choruje na Hashimoto. Mam silne objawy miesniowe - bole i slabosc a nawet jakby gorsza ostrosc widzenia. Co robic?

Proszę udać się do lekarza, niestety podaje Pani zbyt mało elementów wywiadu chorbowego. Przyczyny bólu mięśni mogą być inne, niż choroba Hashimoto, może przyjmuje Pani leki od cholesterolu, któe mogą dawać tego typu objawy? Warto również ocenić wzrok u okulisty, np,. w kierunku orbitopatii, która występuje głównie u osób z chorobą Graves-Basedowa, choć w rzadkich przypadkach może również wystąpić u osób z chorobą Hashimoto.

Z poważaniem,

Marek Derkacz