Choroba i antybiotyk po szczepieniu u 4-miesięcznego dziecka

Witam mam pytanie. Mój niespełna 4miesięczny syn został wczoraj zaszczepiony rano a podczas popołudniowej wizyty lekarskiej okazało się że jest chory. Przepisano mu antybiotyk. Czy mogą wystąpić jakieś powikłania? Czy szczepionka będzie działać? Syn od wczoraj robi 5 rzadkich stolców w ciągu dania. Jest jednak spokojny, zachowuje się tak jak przed szczepieniem gaworzy śmieje się, nic szczególnego się nie dzieje, nie ma gorączki. boję się że mogą wystąpić komplikacje. Nadmienię żemieszkamy w UK.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Teoretycznie szczepienia powinny być wykonywane w okresie pełnego zdrowia. Infekcja może, choć nie musi wpłynąć na wystąpienie odczynu poszczepiennego. Należy bacznie obserwować dziecko przez kila dni po szczepieniu. Jeśli dziecko nie zagorączkuje, nie zauważy Pani obniżenia nastroju i aktywności dziecka, to nie ma powodów do niepokoju. W przyszłości jednak, jeśli zauważy Pani znamiona infekcji przed szczepieniem, sugeruję przełożyć szczepienie na kolejne dni po polepszeniu stanu zdrowia.